Димери (Світлорегулятори)

Димер, або інакше світлорегулятор, являє собою пристрій, призначений для коригування світлового потоку в освітлювальних приладах, а в більш широкому сенсі для зміни потужності електричного струму при підключенні різних споживачів. У цьому випадку регулятор потужності (димер) і має розширену сферу використання, наприклад, для регулювання температури прасок, паяльників та інших видів електротехніки.

Але найчастіше димери використовуються для коригування ступеня світіння галогенних, світлодіодних джерел світла та ламп розжарювання. У цьому разі вони діють як регулятор напруги — димер механічного типу. При цьому, згідно із законом Ома напруга та опір пов'язані обернено пропорційною залежністю, тому зменшення напруги приводить до збільшення опору і сили струму. А це веде до перегріву пристрою і знижує термін його експлуатації і ефективність (низький ККД).

Більш ефективні і позбавлені практично всіх вище перерахованих недоліків електронні варіанти димерів, які відрізняються компактністю пристрою та іншим принципом дії. Основним елементів електронного регулятора виступає так званий ключ — напівпровідниковий елемент (тиристор, симистор або транзистор), відсікаючий ділянки сигнальної синусоїди. Таким чином змінний струм перетворюється у постійний зі зниженням опору, а димер діє як автотрансформатор.

В конструкції димера закладений захист від перегріву і короткого замикання, а також дросель для зменшення генерації електричних перешкод.

Плюси і мінуси сучасних світлорегуляторів

До переваг димерів можна віднести такі моменти:

  • Діючи як регулятор і вимикач димер може управлятися дистанційно за допомогою смартфонів і планшетів через Wi-Fi або пульт дистанційного управління, через передачу радіохвиль або інфрачервоного випромінювання.
  • Можливо акустичне управління за допомогою голосової команди або бавовни долонь.
  • Наявність сенсорного екрану забезпечує плавне регулювання потоку світла і зручність управління.

До недоліків диміруючих пристроїв відносяться:

  • здатність генерувати електромагнітні перешкоди;
  • неможливість регулювання яскравості люмінесцентних ламп, хоча деякі виробники (наприклад, Schneider Electric) вже почали виробництво димерів для них;
  • димірювання ламп розжарювання має низький ККД і призводить до зміни кольору освітлення в червону сторону.

Де краще купити димер в Україні та Києві?

Інтернет-магазин Капро пропонує розширений асортимент світлорегуляторів (близько 300 найменувань) від провідних європейських і українських виробників. У їх числі такі компанії як Abb, Hager, IEK, Legrand, Schneider Electric тощо, тут можна купити димери з різними способами управління.

У каталозі представлені димери для ЛЕД ламп, ламп розжарювання і галогенних, моделі з підсвічуванням, вимикачі-димери перехідного типу (керовані з різних місць), універсальні регулятори. Тут також можна знайти пристрої різного колірного виконання і дизайну, з яких можна вибрати найбільш прийнятні варіанти для інтер'єру приміщення. Якщо вам потрібні димери якісні, надійні і довговічні — звертайтеся в компанію Капро.

Продукція