Автоматичні вимикачі

Автоматичні вимикачі

Автоматичний вимикач або автоматичні вимикачі це – «автомати», пристрії захисту електричного ланцюга від струмів які виникають в результаті короткого замикання і теплового перенавантаження.
Автомат захисту являє собою механічний комутаційний апарат, здатний відключати / включати електричний ланцюг, а також автоматично відключати його при виникненні аварійної ситуації. Перш ніж розбиратися як вибираються автоматичні вимикачі опишемо будову цих захисних пристроїв, розберемося від чого вони захищають і перерахуємо їх типи, види і характеристики.

Конструкція автоматичних вимикачів

Автоматичні вимикачі незалежно від виробника мають наступні основні вузли: контактна система, дугогасильні камери, механічний привід що розчіплює пристрій.

Виконання

Автоматичні вимикачі мають одно-, дво-, три- або четирёхполюсне виконання.

  • Однофазні автоматичні вимикачі – 1 і 2 полюсне виконання.
  • Трифазні автоматичні вимикачі – 3 і 4 полюсний виконання.

Автоматичні вимикачі характеристики і типи

Електричні автоматичні вимикачі мають певні типи відключення, в залежності від налаштувань чутливості до короткочасного перевищення номінальних струмових показників.
Автоматичні вимикачі типи «B» та «C» найбільш поширені в побутовому застосуванні, а «D» та «K» – в промисловому.
Виконання (полюсність) залежить від електромережі, що захищається, наприклад, для однофазної мережі використовуються однополюсні автоматичні вимикачі та духполюсні, а для трьох фазної мережі – триполюсні і чотириполюсні.
Однополюсний або двополюсний?
Залежно від необхідності розмикання нульового провідника в момент аварійного відключення відбувається і вибір автоматичного вимикача. Для розриву нейтрали необхідно купити автоматичний вимикач 2-полюсний (для однофазної мережі) і 4-полюсний (для трифазної мережі).

Автоматичні вимикачі каталог в КАПРО-Київ

Інтернет-магазин КАПРО-Київ пропонує великий каталог з автоматичними вимикачами захисту. У нашому каталозі зібрані електричні автомати європейських виробників, найвідоміших, таких як Abb, Eaton, Hager, Siemens, Legrand, Schneider Electric, і не дуже відомих, але, перевірених, надійних пристроїв.