Лічильники електроенергії

Продукція

Лічильники електроенергії являють собою пристрої для обліку споживання електричної енергії. Без них неможливий облік витрати електрики і відповідна йому оплата за надані послуги енергогенеруючими компаніями. Потреба в електролічильниках є повсюдною — від звичайних квартир до промислових підприємств.

В даний час випускаються 2 типу приладів обліку:

 • Індукційні — працюють на принципі електромагнітного поля від котушок напруги і сили струму. Створюване магнітне поле змушує обертатися диск, пов'язаний з рахунковим пристроєм. Чим швидше обертається диск, тим більше витрата електрики. Точність таких приладів невисока, вона відноситься до класу 2,5. Але вони вважаються найнадійнішими і довговічними (термін експлуатації — до 15 років).
 • Електронні — принцип їх роботи заснований на безпосередньому вимірі сили струму і напруги в мережі. Інтернет-магазин Капро пропонує такі види електронних облікових пристроїв — однофазні, трифазні і багатотарифні. Всі вони розроблені на інноваційних технологіях з урахуванням зростаючих потреб населення і вимог енергетичних компаній.

Електричні лічильники електроенергії

Ніяких опосередкованих механізмів в конструкції електронних лічильників немає, тому вони відрізняються підвищеним класом точності. Показання споживання електроенергії виводяться на дисплей і зберігаються в пам'яті приладу. Основними плюсами електронних пристроїв обліку електроенергії є:

 • Компактні габарити.
 • Можливість обліку по декільком тарифами.
 • Підвищення класу точності за рахунок монтажу додаткових мікросхем.
 • Труднощі «обману» враховуючого приладу через його здатності до коригування показань.

Мінусами електронних моделей можна вважати їх більш високу ціну і меншу надійність, але з розширенням їх представництва на ринку і зростаючої конкуренції виробники намагаються вирішити ці проблеми, використовуючи новітні наукові розробки.

Лічильники електроенергії день-ніч

Якщо лічильник працює за одним тарифом, то його конструкція не має особливостей, так як працює по одному типу обліку. Великий інтерес для споживачів представляють так звані багатотарифні лічильники, які дозволяють здійснювати різні види обліку витрати електроенергії за різними тарифами. До них відносяться і багатотарифні пристрої обліку день-ніч, засновані на різній вартості електрики протягом доби. Такі моделі вигідні як споживачам, так і генеруючим підприємствам (електростанціям), так як дозволяють вирівняти витрата електрики протягом доби і уникнути пікових перевантажень в денний і вечірній час.

Лічильник електроенергії купити в Україні — особливості вибору

При виборі враховуючого засоба обов'язково потрібно враховувати:

 • Клас точності — похибка від вимірювання, виражена у відсотках. Повинна бути не менше 2.
 • Загальне навантаження по струму, яке може бути розраховане на 5-100 А. Часто навантаження виражається в кВт і вказується в інструкціях до електропобутових приладів. Зробивши розрахунок на максимальне споживання електроенергії, можна визначитися з потужністю потрібного електролічильника. Наприклад, при навантаженні понад 10 кВт, необхідний прилад на 100 А.
 • Умови використання — всередині приміщення або на відкритому просторі, необхідність економії, підключення потужних електричних установок і інші моменти. Наприклад, для рідко відвідуваної дачної ділянки установка багатотарифного лічильника є недоцільною, оскільки ніякої економії в цьому випадку споживач не отримає.
 • Спосіб кріплення — на болти або DIN рейку.
 • Ремонтопридатність виробу і термін його гарантії.

Інтернет-магазин Капро пропонує одно-і трифазні лічильники, призначені для двухпроводнікових систем з напругою 220 В і 3-4-хпроводнікових мереж з напругою до 380 В відповідно. В асортименті також багатотарифні електролічильники однофазного і трифазного виконання.

При необхідності можлива професійна консультація співробітниками Капро, які допоможуть визначитися з грамотним вибором враховуючого пристрою для ваших конкретних умов. Купуйте електронні лічильники в інтернет-магазині Капро-Київ — вам гарантовані якісні вироби з адекватними цінами, надійні і довговічні.