Кулачкові перемикачі

Продукція

Кулачковий перемикач — пристрій для керуючих ланцюгів, оснащене елементом управління, який виконує свої функції за допомогою обертання. Це гранично простий прилад, що містить мінімум рухомих деталей, що робить його більш надійним в експлуатації. Використовується переважно для здійснення контролю роботи електричних силових агрегатів, проте допускаються й інші варіанти застосування.

Перемикач кулачковий — пристрій і принцип дії

Основна рухлива комплектуюча — вал, який зазвичай виконується зі сталі. Це надає йому певну жорсткість, що не дозволяє деформуватися різними способами при обертанні рукоятки, а також забезпечують надійність перемикання контактів. Вали із пластику не настільки популярні, так як можуть згинатися і створювати аварійну ситуацію при неправильному з'єднанні контактів.

При цьому корпус пристрою переважно виготовляється з пластика, що створює досить високий рівень захищеності внутрішніх елементів від впливу зовнішнього середовища.

Контакти повинні бути виконані з високоякісних матеріалів, наприклад, із зносостійкого сплаву срібла, мало чутливого до дії електричної дуги.

Сфера застосування кулачкових запобіжників досить обширна:

  • При перемиканні обмоток електродвигунів.
  • У щитах змінного і постійного струму.
  • В управлінні секціями вимикачів і переривників трансформаторних підстанцій.
  • Управління Тенами і іншим електрообладнанням.
  • У вимірювальних і сигнальних ланцюгах, в обхідних схемах (наприклад, при перемиканні на резервне джерело безперебійного живлення).

Аварійні перемикачі мають жовту лицьову панель і червону рукоятку. Їх використовують в щитах аварійного відключення або перемикання.

Провідні виробники пропонують варіанти зі збільшеним ступенем захисту IP65. Це дозволяє застосовувати ефективні і нестандартні рішення на вулиці, промислових підприємствах та інших місцях підвищеного ризику.

Що стосується принципів дії даного пристрою, то тут все гранично просто. Після того, як відбувається обертання тумблера по заданій осі, що дозволяє приводити в дію робочі елементи. Ті передають механічний вплив далі, замикаючи в кінцевому підсумку до цієї групи контактів.

Після вибору необхідного робочого режиму відбувається фіксування тумблера в заданому положенні за допомогою спеціалізованого механізму. Повернення в вимкненому стані можливий тільки при ручному перемиканні або наявності автомата, що віддає відповідні команди. Звідси і йде поділ пристроїв на ручні і автоматичні.

Де краще купити кулачковий перемикач ?

Інтернет-магазин Капро-Київ пропонує своїм замовникам кулачковий запобіжник, ціна якого максимально відповідає якості виробу. В асортименті:

  • 1, 2 і 3-х позиційні перемикачі компанії ІЕК. У тому числі і для аварійних щитів.
  • Перемикачі 3-позиційні зірка-трикутник від Ganz KK0 для електродвигунів та іншого малопотужного обладнання.
  • Перемикачі пакетні звичайні і реверсивні від ETI з підвищеним захистом.
  • Секторальні моделі в корпусі з ключем від E.Next.
  • 1, 2 позиційні вимикачі і вимикачі безпеки від Abb.

Звертайтеся в інтернет-магазин Капро. Тут за допомогою професійних консультантів ви виберете саме той варіант, який влаштує вас за ціною, призначенням і якості.