Маркери кабельні

Продукція

Кожна кабельна лінія повинна мати відповідне літерне або/та цифрове маркування, особливо при наявності більше однієї паралельної жили. В останньому випадку застосовується комбіноване позначення з однаковим цифровим значенням, але з різними літерними символами кирилиці або на латині.

Особливості маркування

При відкритій проводці кабельні муфти та проводи повинні містити кабельний маркер із зазначенням номера та назви лінії, площі перетину, показників робочої напруги і марки дроту. Між бірками має бути не більше 50 м. Маркування значно спрощує процес електромонтажу, ремонтні роботи та технічне обслуговування електротехнічних об'єктів і проводки, а також забезпечує безпеку робітників.

При заводському маркуванні виробник відповідно до загальноприйнятих стандартів визначає колір кабелю і вказує основні параметри:

  • число проводів;
  • площа зовнішнього перетину кабелю;
  • тип ізоляції;
  • матеріал провідників.

Але цього для безпечної роботи явно недостатньо — необхідна вказівка на призначення лінії або її окремої частини. Тому на маркер кабельний наноситься додаткова інформація про призначення ланцюга, її протяжності, марці кабелю та інші необхідні характеристики.

Маркери продаються в бобінах. Вони являють собою закільцьовані мітки, з'єднані між собою єдиною смугою. Як правило, в бобіні буває така кількість міток:

  • 180 шт;
  • 350 шт;
  • 500 шт;
  • 1000 шт.

На продукції також присутня нумерація від 0 до 9. При купівлі комплекту на 1000 штук можна отримати набір по 100 штук з кожним номером. На зворотному боці мітки можна нанести додаткову інформацію.

Щоб скористатися такою міткою, потрібно відокремити її від бобіни і надіти на провід до його укладання. Встановити маркуючий виріб на прокладений кабель неможливо без розрізання мітки.

Важливо правильно вибирати маркувальну продукцію, приділяючи особливу увагу діаметру кільця мітки. Він повинен збігатися з діаметром кабелю, на який надівається. У той же час багато виробників пропонують гумові мітки, які можна одягати на проводку і більшого перетину, ніж кільце мітки.

Де і які маркери кабельні купити в Києві?

Найоптимальнішим варіантом є кабельні маркери IEK. Вони являють собою полімерні бирки, стійкі до дії високих температур і здатні фіксуватися самими різними способами — за допомогою кліпс, самоламінування і т.д. Абревіатура на маркері кабельному ІЕК наноситься методом штампування, але якщо це неможливо, то можна використовувати водостійкі фарби або туш. В крайньому випадку підійде випалювання або фрезерування. Природно, всі ці процеси носять попередній характер, тобто проводяться до початку монтажних робіт, особливо на висоті або у важкодоступних місцях.

Досить зручно користуватися маркерами в стрічках з уже нанесеними заводськими позначеннями. Їх легко відокремити один від одного за допомогою спеціальних надрізів і потім використовувати за призначенням.

В інтернет-магазині Капро представлений розширений асортимент маркера кабельного IEK з цифровим маркуванням. Тут ви зможете підібрати той вид маркування, який підходить для типу кабелю і виду електромонтажних робіт.

Замовляйте в Капро-Київ маркер кабельний, ціна якого доступна як для індивідуальних, так і оптових клієнтів. Надійність і довговічність експлуатації гарантовані виробником.