Лампи зовнішнього освітлення

Продукція

Сучасні стандарти комфортного проживання пред'являють особливі вимоги до вуличного освітлення. Воно повинно бути ефективним і економічним, з високим рівнем світловіддачі і мінімально можливим енергоспоживанням. З метою підвищення енергоефективності існуючих освітлювальних систем повсюдно проводяться роботи по їх модернізації, які передбачають заміну світильників застарілої конструкції більш прогресивними, розраховані на установку енергозберігаючих ламп з покращеними характеристиками. Залежно від призначення і умов експлуатації в населених пунктах найчастіше застосовують ліхтарі рефлекторного типу для освітлення великих магістралей, світильники з розсіювачами для вуличного освітлення, а також декоративні ліхтарі, які встановлюються в парках, скверах, на автобусних зупинках.

Для зовнішнього застосовуються лампи різних типів, серед яких найбільшого поширення набули:

  • Ртутні.
  • Натрієві.
  • Металогалогенові.
  • Ртутно-вольфрамові.
  • Світлодіодні.

Такі різні лампи зовнішнього освітлення

Ртутні (інша назва розрядні) лампи відносяться до розряду люмінесцентних джерел світла. При проходженні струму через пари ртуті, що заповнюють герметичну колбу, відбувається іонізація газоподібної речовини, що супроводжується яскравим світінням. Внутрішня сторона покрита спеціальною речовиною — люмінофором, який формує видиму для людського ока частину спектрального випромінювання, тобто безпосередньо світло. Для зовнішнього освітлення застосовуються газорозрядні лампи високого тиску або дугово розрядні, що відрізняються високою ефективністю при порівняно невисокому енергоспоживанні. Недоліками ртутних ламп є велике тепловиділення, що змушує застосовувати ліхтарі термостійкої конструкції, вимогливість до надійності електропостачання, а також потенційна екологічна небезпека через наявність парів ртуті.

Металогалогенні лампи по суті являють собою удосконалений варіант ртутних — для підвищення світловіддачі до складу заповнюючого газу введений галогенид натрію, талію або індію. Ресурс таких джерел світла становить близько 10 000 годин.

Критерії вибору — купити лампи зовнішнього освітлення в Києві

Для споживача найважливішими критеріями вибору є яскравість світла і економічність, тому лампи натрієві користуються досить великим попитом. Замість ртуті колби у них заповнені більш екологічним натрієм, що створює при проходженні струму резонансне світіння. Світло у натрієвих ламп зовнішнього освітлення монохромний з переважанням в спектрі жовтого кольору — за рахунок цього погіршується передача кольору, що для вуличного освітлення несуттєво, зате в умовах сильної хмарності або туману таке світло виявляється набагато кращим. За енергоефективності лампи натрієві є безперечними лідерами — цей показник становить від 150 до 200 Лм/Вт залежно від типу (високого або низького тиску). Середній термін безвідмовної експлуатації становить не менше 25 000 годин, що забезпечує значну економію коштів в масштабах великого міста.

Купити лампи зовнішнього освітлення в Україні

Втім, навіть найекономічнішим лампам газоразрядного типу стає складно конкурувати з отримуючими в останні роки широке поширення світлодіодними джерелами світла. Їх головною перевагою є дуже висока світловіддача при мізерному споживанні енергії. До того ж світлодіоди при роботі практично не нагріваються, що позбавляє від необхідності вирішувати проблеми з відведенням тепла з корпусу ліхтаря. Стовідсоткова екологічність і відсутність складної пускорегулюючої арматури, теж є великою гідністю світлодіодів. Єдиним недоліком можна вважати хіба що більш високу ціну, але за рахунок економічності і тривалого терміну служби подібних ламп вони повністю себе окупають.