Контактори и магнітні пускачі

Продукція

Магнітний пускач і контактор є важливими складовими проведених електричних мереж. Вони дозволяють здійснювати зв'язок між існуючими електричними ланцюгами, а також управління ними.

Контактор — в звичайному робочому режимі відповідає за включення і виключення силових ланцюгів. Виконання поставленої функції відбувається дистанційно. Сам пристрій є двохпозиційним і працює по електромагнітним принципам.

У свою чергу магнітний пускач — апарат комбінованого типу, що відноситься до низьковольтного обладнання. Принцип роботи електромагнітний. Призначений для запуску електродвигунів, забезпечує безперервне обертання. Також використовується для здійснення відключення електроживлення, захисту і реверсу.

Вибір магнітних пускачів і контакторів — особливості пристосувань

Незважаючи на свою схожість, пристрої мають ряд відмінностей, які в більшості випадків не дозволяють замінювати одне обладнання іншим. Помітно це проявляється в конструкційних і експлуатаційних особливостях.

В контакторі є пара силових контактів, а також досить об'ємна камера для гасіння дуг. В результаті цього розміри обладнання, як і його вага, досить великі. Це стає причиною відсутності корпусу. Відсутність захисту від навколишнього впливу і небезпечність експлуатації малодосвідченими користувачами призводить до необхідності монтажу в спеціально відведених щитах або шафах. Зазвичай мають до 5 полюсів.

Пускач обладнаний корпусом з пластика і оснащений трехпарними силовими проводами. У нього відсутні камери дугового гасіння. Наявність корпусу і захищеність від шкідливого впливу навколишнього середовища дозволяє застосовувати його навіть без досвіду і в умовах вулиці. Однак через відсутність камер захисту від дугових зарядів не допускається застосування в умовах ланцюга високої потужності або при наявності множинних комутацій.

Серед особливостей експлуатації пристроїв виділяються такі:

  • Перед монтажем забирається все мастило з робочої поверхні, перевіряється стан усіх електроз'єднань, правильність проведеного регулювання.
  • Перевірка контактної групи здійснюється регулярно, з періодичністю в 50 тисяч спрацьовувань або після здійснення аварійного відключення.
  • При виконанні зачистки поверхонь контактів слід приділити увагу збереженню їх первісної форми.
  • Необхідно регулярно здійснювати перевірку розташування розривних контактів відносно один одного.
  • Якщо контактор має кілька полюсів, то проводиться перевірка одночасного замикання всіх контактів.
  • Здійснюється перевірка справності механічних блокувань.
  • Регулярна перевірка зазорів між контактами. Заміна здійснюється при зниженні початкової товщини на 50%, а при використанні контактів з накладками — 80%.

Підтримка пристроїв в робочому стані забезпечує безпеку їх експлуатації.

Контактори й магнітні пускачі — купити в Україні

Компанія Капро пропонує клієнтам широкий асортимент контакторів і магнітних пускачів від українських та іноземних виробників, які повністю відповідають сучасним вимогам якості та безпеки. Всі картки обладнання містять докладні характеристики. Також можна отримати ретельну професійну консультацію від співробітників компанії Капро-Київ. Тут можна оформити велике оптове або невелике (від 1 одиниці) роздрібне замовлення. Купуйте прямо зараз — вас чекають привітний сервіс, помірні ціни та прискорена доставка по всіх регіонах України.