Саморегулюючий кабель

Продукція

Якщо електричний кабель у класичному розумінні являє собою пристрій для транспортування електричної енергії, то саморегулюючий нагрівальний кабель виконує функцію обігріву певних об'єктів — даху, водопровідних труб та теплої підлоги. На ринку представлені три різновиди гріючий кабелів:

  • зональний — складається з двох провідників і дроту, що гріється, з високим опором, розташованого між ними. Його можна обрізати, оскільки нагрівальний елемент в певних ділянках стикається з однією з мідних жил, що забезпечує нагрівання певної зони;
  • резистивний, в якому роль нагрівальних елементів виконують самі провідники. Його не можна скоротити без втрати обігріваючої функції;
  • саморегулюючий кабель (інакше саморегулюючий) — найдорожчий, але придатний для використання в самих різних сферах.

Саморегулюючий кабель — пристрій і принцип роботи

Це досить розумний пристрій, здатний до саморегуляції. Відбувається це за рахунок напівпровідникових елементів, розташованих між двома нікельованими мідними жилами. Напівпровідник ще називають гріючої матрицею. По структурі нагадує ущільнений поліетилен і на зміну температури реагує зміною своїх властивостей. Все це розміщується в ізоляційній оболонці, що покрита шаром екрануючого і заземлюючого лудженого мідного обплетення і фторполімерною оболонкою.

Принцип дії заснований на зміні опору матриці і її розширення при збільшенні температури навколишнього середовища. Як тільки матриця розширюється буквально на частку мікрона, нагрівання припиняється. При охолодженні матриця змінює опір в бік зменшення і стискається. Відразу після цього ланцюг замикається і нагрівання поновлюється.

Наприклад, у системі теплих підлог облаштування саморегулюючим кабелем дозволяє уникнути установки термодатчиків і терморегуляторів. Регулювання нагріву відбувається за рахунок напівпровідникової матриці — якщо в одному місці температура підлоги знизилася — за рахунок відчинених вхідних дверей або холодних черевик, то саморегулюючий кабель саме на цій ділянці забезпечить прогрів підлоги до заданої температури.

Дуже вигідно саморегулюючий нагрівальний кабель для водопроводу всередині труби купити для запобігання замерзання води в сильні морози. Також можна обмотати їм всі важливі металеві деталі — вентилі, фільтри грубого очищення, лічильники. Це дозволить обігрівати ділянки з найбільшою тепловіддачею і економити на витратах електроенергії. Плоска форма кабелю збільшує поверхню його зіткнення з обігріваючим об'єктом і збільшує ефективність обігріву.

Крім того, для обігріву даху та захисту від обмерзання бажано встановити саморегулюючий нагрівальний кабель для покрівлі, купити який можна в інтернет-магазині Капро. Таким чином вдасться уникнути утворення бурульок у потенційних місцях найбільшого скупчення води або льоду.

Де купити в Україні саморегулюючий кабель за ціною, прийнятною для кожного?

Компанія Капро поставляє саморегулюючі кабельні пристрої від провідних зарубіжних та вітчизняних брендів. Продукція має позначки по лінії розрізу, різний діапазон довжини, стабільні технічні параметри. При обриві кабелю нагрівальна здатність буде збережена по всій довжині до місця обриву.

Асортимент представлений різними типами кабелю:

  •  з металевою опліткою — кабелі спеціального призначення для покрівлі, водостоків, місць з агресивними впливами середовища (усередині трубопроводів і ємностей);
  • без екрануючого обплетення (кабелі загального призначення).

Якщо вам потрібно вирішити проблеми з замерзаючими водопроводами та обладнанням, обігріти покрівлю і заощадити на системі теплої підлоги — звертайтеся в магазин Капро. Вам нададуть не лише професійні консультації, але і забезпечать вдалу покупку, прийнятні ціни та хороші знижки.