Обжимний інструмент

Продукція

При роботі з будь-якими кабелями і проводами, будь то силові, монтажні, комп'ютерні тощо, в обов'язковому порядку використовується обжимний інструмент. Він призначений для опресовування контактів в клемах, гільзах, втулках і наконечниках. Використовуючи прес і обтискача, можна створити максимальну площу зіткнення контактів без ризиків перелому токопроводників.

Інструмент для обтиску також називається Крімпер або пресом. Використовується переважно електриками і фахівцями в сфері комунікацій. Найчастіше майстри мають 2-3 інструменту одного типу з різним рівнем натягу пружини, а також для клем і гільз різного розміру.

Види і конструктивні особливості інструменту для обтиску дроту

Обтискові щипці на сучасному ринку представлені двома великими групами:

  • Пасатижні. Складаються з двох губок, двох ручок. Мають спеціалізовані вирізи, які використовуються в якості направляючих. Опресовування відбувається тільки з двох сторін. Їх перевагою можна назвати можливість « підходу » до кабелю з будь-якого боку. Як правило, мають 3-4 гнізда під гільзи різного розміру. Бувають і універсальні кримпери зі змінними матрицями, фіксуються в касеті. Вони дозволяють працювати з різними типами наконечників. Однак важливо враховувати, що для різнотипних проводів потрібно регулювання пружини, тому доцільно мати пару таких кліщів з пружинами, відрегульованими по-різному.
  • Діафрагмові. У них головка замкнута, всередині неї є виріз для опресовування з чотирьох (квадрат) або шести (шестигранник) сторін. Круговий обхват забезпечує більш правильний і надійний обтиск кінця проводу. За рахунок рухливості вирізу може застосовуватися для наконечників різних розмірів. Важливим є те, що діафрагменні обтискачі використовують для обтиску гільзи, в яку вставлений дріт, лише з одного боку — інакше інструмент залишиться на дроті.

У обох видах губки або втулки виконуються із заліза або міді, а ручки можуть бути пластиковими або мати прогумовану оболонку. Ручний прес для обтискача кабелів може бути механічним або гідравлічним.

У окрему нішу варто віднести обтискача для інтернет-кабелю. У них гнізда заточені під коннектори певного типу. По суті, вони не обжимають провідники, а притискають до них контакти, розташовані в коннекторі.

Процес використання обжимок простий:

  • Вставити підготовлені провідники в накінечник.
  • Вставити гільзу з проводом в гніздо щипців.
  • Затиснути щипці.
  • Після опресовування дістати провід.

При роботі з інструментом для обтиску трубчастих наконечників і різнотипних гільз важливо враховувати такі моменти:

  • Чи не робити скручування жил. Скручування токопроводників перед обжимкой може привести до деформації дротів, переломів і поганого контакту. Краще розташовувати їх паралельно.
  • Правильно орієнтувати наконечники з П-образним перетином.
  • Враховувати матеріал, який підлягає обтиску. При роботі з щільними наконечниками процедура обтиску проходить швидше і простіше, ніж при опрессовке виробів з м'яких матеріалів (необхідно чітко контролювати силу натиску на ручки преса).

Купити обжимний інструмент для кабельних наконечників в Україні

Українська компанія Капро-Київ пропонує купити обтискні інструменти за прийнятною вартістю. Тут ви можете придбати товари в роздріб або зробити оптове замовлення будь-якого обсягу.

На сайті інтернет-магазину Капро ви знайдете розширений вибір обжимного інструменту з детальним описом до кожного товару. Також співробітники компанії надають безкоштовні професійні консультації. Замовляйте зараз і отримуйте якісні вироби, що відповідають високим стандартам.