Металорукав для кабелю

Продукція

Металевий рукав представляє собою гнучкий кабель-канал, що захищає електропроводку від механічних впливів і агресивного впливу води, хімічних агентів, електромагнітних і радіовипромінювань. Крім того, металлорукава знижують ризики займання при перегріванні або короткому замиканні проводки і унеможливлюють поширення полум'я.

Гнучкий металевий рукав — класифікація

Існують різні варіанти класифікації металлорукавів для кабелю :

  1. Залежно від матеріалу — продукція з оцинкованої, лудженої і нержавіючої сталі, з ПВХ-ізоляцією.
  2. Залежно від рівня герметичності:
  • Негерметичний. Їх роблять з оцинкованої сталевої стрічки, рідше для цього використовується луджена сталь. Використовуються з ущільнювачем з ХБ тканини для захисту від запилення.
  • Герметичний металлорукав під кабель — передбачає наявність ізолюючого шару з ПВХ. Ізольований кабель має низку переваг — стійкість до корозії, вологи, УФ-випромінювання, хімічних реагентів, горіння і т.д. Тому його використовують для облаштування проводки як всередині, так і зовні споруд, навіть у вибухо- і пожежонебезпечних зонах.

Крім того, існує різновид металорукава з протяжкою . Його застосовують для прискорення процесу монтажу кабельних мереж в місцях, де потрібна особлива обережність щодо запобігання ушкоджень електричних провідників. Наприклад, на пожежонебезпечних об'єктах. В металорукаві труба захищає від полум'я і гризунів, запобігає спотворення в роботі мережі від впливу сторонніх електромагнітних полів.

Монтувати металлорукава для електропроводки безпосередньо на поверхні не варто, якщо мають місце такі фактори:

  • При напрузі в мережі понад 380В. У цьому випадку застосування металлорукава допускається лише на неспаленої підкладці з металу або азбесту.
  • При облаштуванні лінії на швидко займистих матеріалах, наприклад, на дерев'яних елемента або гіпсокартоні.

У таких випадках використовують спеціальні опори для кріплення рукава.

Металорукав монтується за допомогою спеціальних кріплень у вигляді з'єднувальних муфт, скоб і хомутів. Вони не тільки виступають в ролі кріплень і з'єднувальних елементів, але при правильній установці забезпечують захист від попадання пилу і вологи. Крім того, для під'єднання рукава металевого до розподільного щита використовуються спеціалізовані муфти.

Металорукав для проводки — критерії підбору

Перше, що потрібно зробити перед прокладкою мережевий лінії — грамотно визначити необхідну довжину рукава. Кількість вигинів і з'єднань гофри має бути по можливості мінімальним, інакше це може відбитися на безпеці кабельної лінії. Попередньо перевіряйте цілісність рукава, упевніться у відсутності пилу і бруду на внутрішній і зовнішній поверхні виробу. При розмотування бухти, не застосовуйте силу, щоб не розтягнути рукав. Не допускати попадання зварювання на гофру, яка може пошкодити виріб.

При виборі металлорукава слід враховувати такі нюанси:

  • При монтажі проводки в будинках з високим рівнем вологості і при жорстких умовах експлуатації необхідно використовувати герметичні металеві трубопроводи з ПВХ-ізоляцією.
  • У сухих кімнатах можна використовувати негерметичні рукава з ущільнювачем.

Інтернет-магазин Капро-Київ пропонує замовити металлорукав з нержавіючої сталі, ціна якого є доступною і вигідною. У асортименті доступні вироби з оцинкованої сталі і ізольовані з ПВХ-покриттям. Представлені різними типорозмірами (діаметром від 10 до 100 мм). У цю групу також пропонуються кріплення до рукавів — металеві скоби Лапкова (з однією або двома лапками), двокомпонентні і монтажні. Якщо вас чекають електромонтажні роботи — звертайтеся в Капро. Тут вас чекають товари відмінної якості за прийнятними цінами. При необхідності до ваших послуг професійні консультації фахівців магазину.