Перетворювачі частоти

Продукція

Основними діючими елементами електродвигуна є статор з обмоткою — індуктор електромагнітного поля, і ротор, що приводиться в обертальний рух створюваним електромагнітним полем. Швидкість обертання статора взаємопов'язана з частотою електричного кола. Зазвичай стандартна частотність промислових мереж становить 50 герц — 50 коливань в 1 секунду і зростає до 3000 протягом 1 хв. Точно стільки ж оборотів здійснює і ротор під дією створюємого магнітного поля.

Зміна частотності мережі дозволяє регулювати швидкість обертання ротора і приєднаного до нього приводу. Цей принцип є основою управління електродвигунами.

Який частотний перетворювач купити — види і особливості

Конструкційно перетворюючі пристрої диференціюють на:

  • індукційні;
  • електронні.

Індукційні моделі представлені в асинхронних електродвигунах з фазним ротором, що працюють як генератори. У них низький ККД і мала ефективність, тому вони не знайшли широкого застосування в промисловості.

Електронні моделі використовуються для синхронних і асинхронних типів двигунів. Вони дозволяють плавно регулювати обороти і досягати при цьому високої точності управління за двома технологічними принципам:

  • векторного управління з максимально точним регулюванням;
  • заданої залежності швидкості обертання від частоти напруги — простіший і менш точний спосіб.

Основними модулями будь-якого пристрою частотного управління, в тому числі і перетворювача частоти Abb, є:

  • випрямляч — перший модуль, який « приймає » змінний струм з його перетворенням в постійний завдяки діодам-напівпровідникам;
  • фільтр напруги для нівелювання пульсацій, що залишилися після змінного струму;
  • інвертор — контролюючий блок управління з 6 транзисторів зі зміни властивостей змінного струму;
  • мікропроцесор, який діє за заданим алгоритмом.

Крім того, що всі модулі пов'язані між собою, в пристрої є ще захисні блоки, керовані мікро контролером. Сюди входить перевірка температури провідників, сили струму і наявності короткого замикання.

Перетворювачі частоти АББ призначені для роботи в однофазних і трифазних мережах на 380 вольт, а також в джерелах живлення постійного струму на 220 В. Однофазні частотники при 220 В видають на виході 3 фази. Перетворювані обладнання можеть підключатися до двигуна з використанням схем зірки (від 3 фаз на 380 В) або трикутника.

Моделі для 3-фазної мережі розраховані на 380 вольт, їх подають на мотор. 1-фазні частотники працюють від мережі 220 вольт, видають на виході 3 фази. Частотники можуть підключатися до електродвигуна за схемою зірки або трикутника.

Перетворювач частоти — ціни на прийнятному рівні від Капро в Україні

Інтернет-магазин Капро-Київ пропонує перетворювач частоти в каталозі в розділі «Устаткування електродвигунів». Продукція представлена ​​в основному перетворювачами частоти Abb, каталог яких досить великий і відкриває можливості грамотного вибору для будь-якого електродвигуна. Наприклад, перетворювач частоти Abb acs550 з простим інтерфейсом, векторним керуванням, зручним в монтажі та експлуатації. Його можна використовувати в самих різних галузях промисловості для насосів і вентиляторів, на конвеєрах і підйомниках.

Детальні технічні характеристики і призначення викладені в описі пристрою. Крім того, якщо залишилися незрозумілі моменти, до послуг клієнтів професійні консультації від менеджерів магазину. Замовляйте в Капро — ціни вас приємно здивують, а якість і функціональні можливості порадують.