Муфти кабельні

Продукція

Протяжність і розгалуженість силових електричних трас може досягати значних величин. Тому особливого значення набуває повноцінність і захист з'єднань кабелів від механічних пошкоджень, а також їх електрична ізоляція. Фактичні кабельні муфти — електротехнічна арматура, параметри та експлуатаційні характеристики якої регламентуються ГОСТом. Вони мають свою класифікацію, пристрій і комплектуючі.

Кабельні муфти і кінцеві закладення

Кабельна арматура класифікується в залежності від призначення і області застосування. Відповідно до Держстандарту 13781.0-86 диференціюють такі типи муфт:

 1. Сполучні (позначення С) — для з'єднання окремих кабельних відрізків, які можуть бути:
 • відгалужувальні (О) — для під'єднання до головної трасі розподільних відгалужень;
 • сполучно-перехідні (СП) — для з'єднання кабелів з різним типом ізоляції;
 1. Стопорні (СТ) і стопорно-перехідні (СТП) — для кабелів з просоченою паперовою ізоляцією для запобігання стікання просочення при великому куті нахилу траси.
 2. Кінцеві — під зовнішній (КН), внутрішній монтаж (КВ) і щоглові (КМ) — для окінцювання при виході на повітряні ЛЕП (лінії електропередач).

У маркуванні кабельної муфти вказується:

 • тип ізоляції (П-пластмаса, паперові не позначав);
 • матеріал виготовлення (Ч — чавун, С — свинець, Л — латунь, Ст — сталь, Е — епоксидна, Р — композит, тт — трубки термоусадочні і т.п.) ;
 • кількість фаз (О-однофазні, трифазні не позначав);
 • особливості застосування – наприклад, в — можуть використовуватися під водою, Т — для тропічного клімату;
 • цифрове позначення вказує на діаметр горловий частини, кількість жил і площа їх перетину.

Крім того, обов'язково вказується тип кожуха — протипожежні К, підземні Кз або підводні Кв.

Слід мати на увазі, що різні виробники не завжди використовують уніфіковану маркування, тому завжди уточнюйте цікавлять вас параметри у менеджера магазину.

Найбільш популярними і широко використовуваними є два типи муфт:

 • Сполучні. Можуть бути розбірними і нерозбірними, основна вимога до них — хороша герметичність.
 • Кінцеві. Використовуються для замикання електричного кола. Практично вони виконують роль заглушки. Їх особливістю є те, що матеріалом виготовлення служить полімерна термопластична смола.

В даний час найчастіше для з'єднання стиків кабелів використовуються термоусадочні вироби (трубки). Вони монтуються при нагріванні до певної температури, а після охолодження «стискаються» і щільно прилягають до кабельного з'єднання, забезпечуючи особливу герметичність.

Перевага термоусаджуваних трубок (ТУТ) в тому, що це самі довговічні і надійні пристрої для з'єднання кабелів. Термін служби досягає 30 років, при цьому протягом усього періоду експлуатації забезпечується герметичність і нечутливість до агресивних середовищ.

Де краще кабельні муфти купити в Києві?

Інтернет-магазин Капро пропонує розширений асортимент термозбіжних сполучних і кінцевих муфт, а також комплектуючих до них. У категорії комплектуючих можна купити захисні кожухи, припої, свинцеві трубки різних діаметрів та інші допоміжні деталі.

Компанія Капро-Київ пропонує замовити кабельні муфти, ціна яких відрізняється доступністю і оптимально співвідноситься з якістю. Робіть замовлення прямо зараз і отримуйте товар оперативно, в зручній комплектації і з доставкою по всій Україні.