Блискавкозахист

Продукція

Удари блискавкою — розряд колосальної потужності. Якщо вони потрапляють в дахи будівель, труби або інші конструкції біля будинків, виникає ефект грозового перенапруження. Як результат з'являються електромагнітні імпульси, що створюють загрозу всіх електроприладів, підключеним до електромережі в момент блискавичного розряду.

Активний блискавкозахист представляє собою набір обладнання, який дозволяє захистити від впливу блискавок на окремі будинки і будівлі. Виділяють три варіанти удару блискавок:

  • У дах будівлі. Небезпечно запіканням покрівлі та ризиком її загоряння. Особливо великий такий ризик для дерев'яних будівель.
  • У найближчі комунікації. Якщо удар припав на такі об'єкти або електролінії, виникає струм грозового імпульсу. Він проникає в житло через електропроводи і труби. В результаті збільшується ризик удару користувачів струмом, відбувається руйнування оболонок і токопровідників в кабелях, все обладнання може вийти з ладу.
  • Удар в землю біля будівлі. Розряд, який пішов у землю, плавно згасає. Однак іноді виникає ризик ураження техніки поблизу місця удару блискавки.

Блискавкозахист та заземлення будинку здатні попередити такі ситуації, підвищивши рівень безпеки як для людей, так і для побутових приладів і житла. Також блискавкозахист споруд актуальний і для офісних будівель, підприємств і виробництв, місць, де і без того великий ризик пожеж.

Різновиди блискавкозахисту для приватного будинку

Залежно від того, як виконані системи, вони можуть бути:

  • Зовнішні.
  • Внутрішні.

Кожна система блискавкозахисту виконує свої функції, а використовувати їх краще разом для виключення всіх можливих ризиків.

Зовнішній пристрій блискавкозахисту будинків і будівель фіксується на їх покрівлі, а також розташованих поруч прибудовах. До складу такого пристрою входить блискавкоприймач, струмовідведення, а також заземлювач. Головне завдання обладнання – направити струм блискавки в землю і запобігти його перехід на покрівлю. Блискавка вдаряє в струмовідведення, а після направляється в заземлювач, звідки розходиться по самій землі.

На внутрішній блискавкозахист будинку передбачає монтаж обладнання всередині приміщення з метою захистити від впливу імпульсних перенапруг. Такі системи формуються з цих видів обладнання:

  • Обмежувачі перенапруги.
  • Стабілізатори напруги.
  • Реле, що контролює фази (якщо система — трифазна).
  • Реле, що контролює напругу. У них є можливість вручну регулювати максимальні і мінімальні допустимі значення в електромережі. Якщо напруга в мережі виходить за межі цих параметрів, реле розмикає ланцюг і обезструмлює будинок (або окреме обладнання). Найбільш простий і бюджетний варіант.

Блискавкоприймачі бувають такими:

  • Стрижньові. Встановлюються відокремлено біля будинку або на дахах.
  • Тросові.
  • Сітчасті. Монтуються виключно на даху.

Перші два види виробів використовуються найчастіше. Їх встановлюють на простих або на двосхилих покрівлях. Якщо ж дах складається з декількох рівнів, то встановлюються комбіновані системи.

Струмовідводи об'єднують близкавкоприймач і заземлення. Для них береться дріт з перетином 6-10 мм, труба для водопроводу на 0,5 дюйма або сталева смуга. Для облаштування заземлення необхідна конструкція з металу, забивати або закопувати в землю.

Купити пристрої для блискавкозахисту і заземлення в Києві

У каталозі інтернет-магазину Капро, обслуговуючого покупців по всій Україні, ви знайдете все необхідне для облаштування захисту від ударів блискавок в вашому домі. У продажу представлені обмежувачі перенапруги для будинку , стрижні для близкавкопередачів, скоби заземлення, з'єднувачі і інша продукція від українських виробників і світових брендів. Всі вироби сертифіковані, відповідають високим стандартам якості і вимогам безпеки.

Замовляйте продукцію в компанії Капро — вам гарантовані прийнятні ціни, безкоштовні консультації та прискорена доставка.