Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла

Немає жодного товару в цьому розділі.

Припливно-витяжні системи з тепловим рекуператором працюють на основі принципу часткового повернення теплоти, який відбувається в теплообміннику. При цьому нагріті повітряні маси частково прогрівають зустрічний потік холодних повітряних мас, і у приміщення проникає вже тепле свіже повітря.

Перехід від звичайної вентиляції з витяжного типу до припливно-витяжної вентиляції з рекуператором став особливо актуальним в результаті масового встановлення в будинках та квартирах металопластикових вікон. Останні не тільки запобігають втрати тепла, але й силу своєї герметичності практично виключають надходження оновленого повітря. Звичайна вентиляція в цьому випадку перестає повноцінно функціонувати і в приміщенні накопичується багато відпрацьованих газів. При провітрюванні через відкриті двері і фрамуги з вулиці потрапляє холодне і брудне повітря, утворюються протяги, а хід обігріву та вентиляції стає неконтрольованим.

ПВУ з рекуператором — пристрій

Для того щоб зберегти тепло та одночасно забезпечити нормальну вентиляцію використовують так звані рекуператори. Вони виступають в якості касети-теплообмінника, стінки якої нагріваються при виході повітряного потоку з дому, а потім передають тепло зустрічному потоку з вулиці.

По конструкції рекуператорні агрегати бувають:

  • Пластичні. У них потоки розсікаються алюмінієвими пластинами. Їх єдиним недоліком є обледеніння конденсату на пластинах біля вихідного отвору. Щоб боротися з утворившимся льодом винайшли спеціальний клапан-байпас, який направляє зустрічний холодний потік в обхід рекуператора. Варто відзначити, що пластини швидко відтають під дією нагрітого повітря з приміщення, волога, що утворилася, збирається в дренажні ванни і відводиться в каналізацію. Існують ще моделі з пластинами із гігроскопічної целюлози, яка вбирає конденсат і віддає вологу зустрічному потоку — в результаті в кімнату потрапляє не тільки прогріте, але і зволожене повітря. Таким чином ККД підвищується до 90% і забезпечується нормальна вентиляція навіть при -30 градусах зовні.
  • Роторні, у яких обмін теплотою здійснюється в обертовому з різною швидкістю алюмінієвому рекуператорному приладі. Тим самим можна регулювати інтенсивність вентиляції. Пристрій досить складний, вимагає більш частого обслуговування і коштує досить дорого. Але відрізняється високим ККД і мінімальною витратою електроенергії.

Особливе значення мають міні припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла. Прикладом може служити пристрій ВУЄ 100 П міні від компанії Вентс, призначене для вентиляції однієї кімнати. Це моноблочна конструкція з фільтрацією і підігрівом надходячого оновленого повітря. Агрегат можна встановлювати в міжстельовому просторі між навісною стелею і перекриттям. Висота цього пристрою становить всього 215 мм. Майже всі компактні припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла представляють собою конструкції з пластинками з алюмінію і діапазоном температур від -25 до +50 градусів.

Припливно витяжні установки з рекуперацією тепла для дому 170 кв м дають можливість економити до 90% електрики при обігріві будинку. Адже рекуперація дає надходження нагрітих повітряних мас і тим самим знижує витрату енергоресурсів на опалення. Крім того, робота в автоматичному режимі керування дозволяє регулювати інтенсивність вентиляції, налаштовувати по таймеру оптимальний часовий інтервал і регулювати потужність калорифера (підігрівача), якщо він присутній в агрегаті.

Зараз все більше стають популярними припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла і охолодженням повітря, що працюють на основі фреонового теплообмінника за принципом кондиціонера.

Де можна припливно витяжні установки з рекуперацією тепла купити в Києві та Україні?

Інтернет-магазин Капро, постійно оновлюючи і розширюючи свій асортимент, намагається підбирати продукцію виходячи з запитів та інтересів клієнтів. Наприклад, одних більше цікавить ціна установки, інших — її продуктивність, третіх — наявність додаткових опцій. У будь-якому випадку магазин задовольнить всі побажання, забезпечивши професійні консультації, підбір оптимальної моделі для кожного конкретного випадку і якість товару. Компанія працює тільки з перевіреними ринком і виробниками, що добре себе зарекомендували. Якщо вам потрібно створити комфортну і теплу атмосферу в домі — звертайтеся до Капро. Тут вас чекає відмінний сервіс, приємні ціни, оперативна доставка.