Реле (струм 220в)

Продукція

Ось уже понад століття для комутації всіляких електроланок активно застосовуються керуючі і захисні реле електромагнітного типу — прості, надійні і недорогі. В їх завдання входить включення і виключення споживачів значної вихідної потужності за допомогою малопотужних керуючих сигналів, перемикання ланцюгів по командам оператора або ж в автоматичному режимі, а також виконання логічних операцій і реєстрація відхилень від заданих меж контрольованих параметрів роботи апаратури. Перші реле винайдені були ще в 1831 році, а з 1837 року широко застосовувалися в телеграфних апаратах системи Морзе. Назва пристрою походить від англійського слова Relay (передача естафети) і вельми точно описує принцип його функціонування.

Спрацювало реле — ток включився

Основним компонентом будь-якого реле є електромагніт, який спрацьовує при проходженні електроструму по зовнішній обмотці і притягує рухливий важіль, пов'язаний з контактною групою або розмикачем. Залежно від конструкції, реле електромагнітного типу можуть працювати на постійному або змінному струмі, причому останні поділяють на поляризовані і нейтральні. Реле поляризоване реагує тільки в тому випадку, коли струм рухається в заданому напрямку, тоді як для нейтральних полярність значення ніякого не має. Важіль перемикача (якір) забезпечений пружиною, автоматично повертає його в початкове положення при виключенні живлення, що надходить на обмотку електромагніту. При такій схемі керована електроланцюг з керуючою жодним чином не перетинається і в ній може циркулювати струм набагато більшої величини. Для підвищення чіткості спрацьовування до обмоток котушки підключають резистори, а паралельно контактному блоку — конденсатори, що дозволяють знизити рівень перешкод і уникнути іскроутворення при перемиканні.

Затребувані повсюдно — побутові реле 220В

Незважаючи на появу більш прогресивних напівпровідникових комутаційних пристроїв — транзисторів, сімісторов і т.п. традиційні побутові реле 220В легко можуть з ними конкурувати і навіть мають цілу низку важливих переваг:

  • Підвищена стійкість до розрядів блискавок, високовольтним перешкодам і імпульсного перенапруження, згубному для напівпровідникових елементів.
  • Можливість комутації значних навантажень при невеликих габаритах.
  • Чудова ізоляція контактних груп від керуючих ланцюгів, практично не схильна до пробоїв.
  • Низьке тепловиділення — багаторазово менше, ніж у сімісторов, які потребують постійного ефективного охолодження.
  • Найдоступніша ціна, що часто стає вирішальним критерієм вибору.

Чи варто дивуватися, що саме реле електромагнітного типу є найбільш затребуваними і отримали повсюдне поширення.

Недорого купити реле різних типів в Україні

Захисні реле призначені для моніторингу споживаної потужності, величини струму, напруги і температурних параметрів з автоматичним відключенням споживачів від мережі в разі перевищення допустимих значень. Залежно від характеру спрацювання вони бувають двох типів:

  • З тимчасовою затримкою.
  • Миттєвого відключення.

Проміжок часу, після закінчення якого відбувається спрацьовування реле, задається за допомогою регулювальних пристроїв різного типу — як простих механічних, так і просунутих електронних.

Керуючі реле зазвичай встановлюються на живлячих контурах потужних електродвигунів — з їх допомогою подається пусковий струм заданої величини, а в процесі роботи регулюються основні параметри напруги.

Реле контролю застосовують для захисту від перепадів напруги і стрибків струму побутових і промислових компресорів, холодильного обладнання та систем кондиціонування. Крім основного завдання, вони дозволяють також здійснювати моніторинг поточних значень сили струму, напруги, споживаної потужності, температури тощо.

Шановні покупці!
Звертаємо вашу увагу на зміни в роботі нашого магазину.
У нас карантин!
Зараз ми працюємо виключно в режимі інтернет-магазину.
Всі ОНЛАЙН ЗАМОВЛЕННЯ обробляються і товар відправляється на доставки.
У разі виникнення питань прохання телефонувати з 9.00 до 18.00. Ми на зв'язку!