Реле (струм 220в)

Продукція

Ось уже понад століття для комутації всіляких електроланок активно застосовуються керуючі і захисні реле електромагнітного типу — прості, надійні і недорогі. В їх завдання входить включення і виключення споживачів значної вихідної потужності за допомогою малопотужних керуючих сигналів, перемикання ланцюгів по командам оператора або ж в автоматичному режимі, а також виконання логічних операцій і реєстрація відхилень від заданих меж контрольованих параметрів роботи апаратури. Перші реле винайдені були ще в 1831 році, а з 1837 року широко застосовувалися в телеграфних апаратах системи Морзе. Назва пристрою походить від англійського слова Relay (передача естафети) і вельми точно описує принцип його функціонування.

Спрацювало реле — ток включився

Основним компонентом будь-якого реле є електромагніт, який спрацьовує при проходженні електроструму по зовнішній обмотці і притягує рухливий важіль, пов'язаний з контактною групою або розмикачем. Залежно від конструкції, реле електромагнітного типу можуть працювати на постійному або змінному струмі, причому останні поділяють на поляризовані і нейтральні. Реле поляризоване реагує тільки в тому випадку, коли струм рухається в заданому напрямку, тоді як для нейтральних полярність значення ніякого не має. Важіль перемикача (якір) забезпечений пружиною, автоматично повертає його в початкове положення при виключенні живлення, що надходить на обмотку електромагніту. При такій схемі керована електроланцюг з керуючою жодним чином не перетинається і в ній може циркулювати струм набагато більшої величини. Для підвищення чіткості спрацьовування до обмоток котушки підключають резистори, а паралельно контактному блоку — конденсатори, що дозволяють знизити рівень перешкод і уникнути іскроутворення при перемиканні.

Затребувані повсюдно — побутові реле 220В

Незважаючи на появу більш прогресивних напівпровідникових комутаційних пристроїв — транзисторів, сімісторов і т.п. традиційні побутові реле 220В легко можуть з ними конкурувати і навіть мають цілу низку важливих переваг:

  • Підвищена стійкість до розрядів блискавок, високовольтним перешкодам і імпульсного перенапруження, згубному для напівпровідникових елементів.
  • Можливість комутації значних навантажень при невеликих габаритах.
  • Чудова ізоляція контактних груп від керуючих ланцюгів, практично не схильна до пробоїв.
  • Низьке тепловиділення — багаторазово менше, ніж у сімісторов, які потребують постійного ефективного охолодження.
  • Найдоступніша ціна, що часто стає вирішальним критерієм вибору.

Чи варто дивуватися, що саме реле електромагнітного типу є найбільш затребуваними і отримали повсюдне поширення.

Недорого купити реле різних типів в Україні

Захисні реле призначені для моніторингу споживаної потужності, величини струму, напруги і температурних параметрів з автоматичним відключенням споживачів від мережі в разі перевищення допустимих значень. Залежно від характеру спрацювання вони бувають двох типів:

  • З тимчасовою затримкою.
  • Миттєвого відключення.

Проміжок часу, після закінчення якого відбувається спрацьовування реле, задається за допомогою регулювальних пристроїв різного типу — як простих механічних, так і просунутих електронних.

Керуючі реле зазвичай встановлюються на живлячих контурах потужних електродвигунів — з їх допомогою подається пусковий струм заданої величини, а в процесі роботи регулюються основні параметри напруги.

Реле контролю застосовують для захисту від перепадів напруги і стрибків струму побутових і промислових компресорів, холодильного обладнання та систем кондиціонування. Крім основного завдання, вони дозволяють також здійснювати моніторинг поточних значень сили струму, напруги, споживаної потужності, температури тощо.