Контрольний кабель

Продукція

Контрольний кабель являє собою провід з великого числа жил, який виконує передачу електричних сигналів, спрямованих на вчинення перевірки і управління установками, розташованими на відстані і знаходяться в важкодоступному місці. Також така кабельна продукція актуальна і для обслуговування звичайного обладнання. З її допомогою відстежується стан пристроїв, відбувається управління апаратами, пристроями автоматики і релейного захисту, сигналізацією.

Кабельні вироби, призначені для контролю, вважаються проміжною ланкою між силовими проводами і проводкою для зв'язку. Вони застосовуються переважно для вторинного сполучення віддалених приладів, за рахунок чого відбувається активація систем і регуляція пуску.

Властивості гнучкого кабелю контролю

Контрольні кабелі мають багатожильну конструкцію. Кількість жил може досягати 64 (мідні). До того ж вони передають як змінний струм з напругою до 660 В і при частоті до 100 Гц, так і постійний струм з напругою до 1000 В при тій же частоті. Проводка контрольного типу розрахована на пропуск невеликого струмового навантаження.

Щоб захистити кабельний виріб, використовується бандаж з металу або гофрована трубка. На кожному з них обов'язково робиться бирка з маркуванням.

Контрольний кабель укладається в спеціалізованих лотках або каналах, що приєднуються до клемним збірок для забезпечення безпечної та безперебійної роботи при будь-яких зовнішніх обставин. Кабель підключається в ящиках, коробах і розподільних щитках.

Конструктивно виріб складається з таких елементів:

 • Струмопровідні жили. Виконуються з міді, алюмінію або обмідненого алюмінію. Мідні дроти більше еластичні і мають кращу провідність. Алюмінієві дешевші і легкі. Вироби з обмідненого алюмінію менш поширені, легше мідних, за властивостями майже аналогічні алюмінієвим.
 • Ізоляція на кожній жилі. Робиться з вулканізованого, самозагасаючого або нізкоплотного поліетилену, ПВХ пластикату або гуми.
 • Скрутка з ізольованих провідників з певним кроком витка.
 • Заповнювач з ПВХ, невулканізірованной гуми або іншого негорючого матеріалу.
 • Поясна ізоляція з ПВХ або поліетиленової плівки.
 • Броня.
 • Прошарок.
 • Оболонка з ПВХ-пластика або гуми. При застосуванні в екстремальних умови захисна оболонка виконана з свинцю, додатково покрита алюмінієм або являє собою сталеву гофровану стрічку.

За формою перетину жил кабельні вироби можуть бути з круглими жилами або з плоскими.

Кабель контрольний броньований екранований можна розташовувати поруч з таким самим проведенням паралельно. Незважаючи на наявність захисного екрану, відстань між силовим проводом і контрольним має бути не менше 25 см.

Купити кабель контрольний багатожильний в Україні

В інтернет-магазині Капро-Київ ви можете купити контрольний кабель за прийнятною ціною від українських та іноземних виробників. У продажу представлені такі варіанти:

 • КВВГ. Найпоширеніший варіант, в якому використовується мідний провідник.
 • АКВВГ. Аналогічний КВВГ по конструкції, проте відрізняється за властивостями за рахунок алюмінієвого провідника.
 • АКВВГнг. Удосконалена версія АКВВГ, стійка до дії вогню, тобто має захисну оболонку, що перешкоджає горінню.

У нас ви можете придбати будь-яку потрібну кількість кабельної продукції, оформивши роздрібне або оптове замовлення. При необхідності скористайтеся безкоштовною консультацією співробітників компанії. Замовляйте зараз і отримаєте якісні вироби, що відповідають високим стандартам і вимогам безпеки.