Вимикачі з підсвічуванням

Практично все стикаються з проблемою пошуку вимикача в темній кімнаті. Для візуалізації придумали таку електроінсталяцію з підсвічуванням — вбудували в конструкцію пристрою неонову або ж світлодіодну лампочку, яка світиться при відключеному стані.

Вимикачі з підсвічуванням для світлодіодних ламп — пристрій і принцип дії

Конструктивно ця електрофурнітура з підсвічуючим елементом відрізняється від стандартної тільки наявністю маленької лампочки і віконця з прозорого пластику. Лампочка підключена паралельно вимикача, тому при розімкнутих контактах струм починає йти через неї. При замиканні контактів у включеному стані струм починає йти по шляху найменшого опору і світлодіодний індикатор вимикається.

Що стосується типу індикатора, то для нього використовується неонова або світлодіодна лампочка. Неонові джерела на даному етапі практично не використовуються, їх дедалі більше витісняють світлодіоди.

Різновиди вимикачів з підсвічуванням

Класифікація створена за такими ознаками:

  • За принципом комутації — клавішні, кнопкові, а також сенсорні. Найбільш поширені клавішні як більш доступні в ціновому відношенні. Сенсорні зручні і комфортні у побуті, але значно дорожчі. Кнопкові з підсвічуванням не настільки популярні, як клавішні — це можливо пояснюється силою звички користуватися клавішами для включення і виключення світла.
  • Кількість груп управління, що відповідає кількості клавіш (кнопок або сенсорів). Випускаються одноклавішні, двохклавішні й трьохклавішні пристрої. Управління більш, ніж трьома джерелами світла не передбачено. Останнім часом все більшу актуальність набувають так звані прохідні вимикачі з підсвічуванням, роблять можливим управління групою джерел світла з різних місць. Приміром, управління освітленням в спальні з вимикача при вході і з розташованого біля ліжка. У цьому випадку ви можете включати і вимикати світло, не встаючи з ліжка. Крім того, якщо в квартирі або офісі є дуже довгий коридор, то включати світло зручно або біля вхідних дверей, або при вході з внутрішніх приміщень. Зручно використовувати такі вимикачі і на сходових клітинах.
  • По можливості регулювання освітленості вимикачі можуть бути димерними зі ступінчастим або плавним регулюванням.

Що стосується складності монтажу, то вони можуть виникнути при комплектації лампочкою підсвічування, не вбудованою в вимикач, а такої, що лежить окремо. Хоча ця «складність» легко долається, якщо слідувати інструкції або запросити досвідченого електрика. Останнє доцільно, якщо проводиться установка двох — або трьохклавішного, перехідного або диммерного вимикача з підсвічуванням.

Незважаючи на простоту конструкції, при установці електрофурнітури з підсвічуванням, можливі певні негативні моменти виникнення різниці потенціалів на цоколі LED-лампи в її відключеному стані в результаті може спостерігатися:

  • мерехтіння;
  • тьмяне світло від світлодіодної лампи;
  • при невідповідності підсвічування типу світлодіодної лампи, перша може взагалі не працювати.

Тому краще вибрати пристрій з підсвічуванням, які можуть підключатися також до ламп розжарювання або галогенним.

Де краще вимикачі з підсвічуванням купити в Києві та Україні?

Інтернет-магазин Капро зібрав розширений асортимент 1 і 2-х клавішних вимикачів з підсвічуванням від таких відомих виробників, як Abb IEK, Legrand, Lezard, Niessen, Schneider Electric і Viko. Тут також представлені кнопкові вимикачі, варіанти «дзвінок» та інші модернізовані моделі.

Якщо ви хочете придбати надійний і якісний пристрій комутації з підсвічуванням — звертайтеся в компанію Капро-Київ. До ваших послуг професійні консультації, оперативність виконання замовлення і доставка товару в будь-який регіон України.

Продукція